Dziecko to nasz największy skarb, dlatego należy robić wszystko, co gwarantować będzie nam bezpieczeństwo naszej pociechy. Wózek dziecięcy to jak wiadomo podstawowy element wyposażenia każdej rodziny z dzieckiem. Trzeba na niego zwracać uwagę i wybierać taki, który zagwarantuje zarówno komfort dla dziecka jak i też odpowiednie bezpieczeństwo. Pierwsza kwestia, o której trzeba pamiętać to wybór dobrego wózka, od znanej firmy, która gwarantuje wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa. Jednak nawet wybór najlepszego, najdroższego, najbardziej reklamowanego wózka nie będzie nas zwalniał z myślenia. To my dbamy o bezpieczeństwo dziecka i musimy kontrolować to wszystko co istotne również w trakcie użytkowania takiego wózka. Bezpieczeństwo dziecka powinno być dla nas zawsze elementem najważniejszym.

Pamiętaj o bezpieczeństwie o swojego dziecka

Oferowane nam w sklepach wózki dziecięce mają wiele różnorakich zabezpieczeń, które mają gwarantować komfort, wygodę i bezpieczeństwo dziecka. Jednak ostatecznie to my decydujemy o tym w jakich warunkach dziecko będzie jeździć takim wózkiem. Dlatego wśród ważnych elementów, o których musimy pamiętać będzie między innymi kwestia zapięcia dziecka specjalnie przygotowanymi pasami. W ten sposób gwarantujemy sobie zabezpieczenie dziecka w trakcie jazdy. Dzieci, szczególnie w wieku kilku lat chętnie wstają, ruszają się i dlatego zabezpieczenie pasami jest bardzo ważne. Kolejna istotna kwestia to zwrócenie dziecka twarzą w stronę rodziców. W ten sposób również możemy zagwarantować sobie nie tylko komfort dla dziecka ale również psychiczny komfort dla siebie. To ważne, by widzieć dziecko w trakcie jazdy, wtedy łatwiej będzie kontrolować to wszystko co się dzieje na spacerze.

Pamięta o hamulcu

Zaglądając do większości firm, które zajmują się produkcją wózków zobaczymy, że przywiązują oni dużą wagę do tego, by przygotowywać sprawnie

funkcjonujący hamulec w wózku. To właśnie dzięki niemu będzie można się odpowiednio zabezpieczyć przed poruszaniem wózka. Jeśli będziemy się zatrzymywać zaciągnięcie hamulca pod nogą to oczywiście konieczność. W ten sposób mamy gwarancje, że wózek nie będzie się ruszał. Podobnie o hamulcu należy pamiętać, gdy będziemy się znajdować na górce. Najczęściej hamulec oparty jest na solidnych linkach blokujących koła. Mamy go pod nogą, dlatego jego włączenie nie będzie dla nas problemem. Z drugiej strony będzie to gwarancja postawienia wózka stabilne, dzięki czemu nie wydarzy się nic niespodziewanego.

Zadbaj o stan techniczny wózka

Jeśli chcemy, by dziecko było bezpieczne musimy uświadomić sobie, że wózek z czasem będzie się zużywał i jego poszczególne elementy mogą mieć coraz gorszy stan techniczny. Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, by technicznie wózek był rzeczywiście bez zarzutu. Możliwości są tutaj różne, co najważniejsze musimy dbać o to, by pod kątem stanu technicznego wózek był rzeczywiście perfekcyjny. Te elementy, które muszą wzbudzać nasze największe zainteresowanie to zawsze stan ogumienia, czasami koła należy dopompować, jeśli nie będą to opony lane, czasami będzie trzeba je zmienić. Technicznie ważne będą również mechanizmy hamulcowe, blokujące koła, których stan techniczny powinien nas interesować. To od nich może zależeć bezpieczeństwo naszego dziecka. Wydaje się, że warto również zwracać uwagę na kwestie amortyzatorów oraz stanu technicznego mechanizmów umożliwiającym nam składanie wózka.

Bezpieczeństwo naszego dziecka powinno być rzeczywiście najważniejsze. Na ten element zwracajmy uwagę w trakcie użytkowania wózka. Wybieramy dobre jakościowo sprzęty, przestrzegajmy norm bezpieczeństwa. Na rączce nie możemy wieszać zbyt ciężkich toreb, tak by nie doszło do przeważenia i wywrócenia się wózka. Jeśli będziemy w stanie zadbać o bezpieczne używanie wózka nie będziemy musieli obawiać się, że w trakcie jazdy takim wózkiem wydarzy się coś niespodziewanego. Należy pamiętać, że komfort dziecka w wózku jest waży, ale obok tego musimy także zadbać o to jak wygląda kwestia bezpieczeństwa.